Skip Navigation Links
Účinná pomoc od bolesti kloubů


Hledáte účinnou pomoc od bolesti kloubů, svalů, křečí, pálení žáhy a jako bonus pevnou pokožku bez vrásek? Našli jste ji! 1 produkt, 8 složek pro luxusní péči o celý Váš pohybový aparát. Všichni víme, že s přibývajícím věkem se nemládne! Dochází k fyziologickému opotřebení těla a je pozorován úbytek hořčíku a kolagenu. K nejčastějším kloubn...
Hledáte účinnou pomoc od bolesti kloubů, svalů, křečí, pálení žáhy a jako bonus pevnou pokožku bez vrásek?

Našli jste ji!

1 produkt, 8 složek pro luxusní péči o celý Váš pohybový aparát.

Všichni víme, že s přibývajícím věkem se nemládne! Dochází k fyziologickému opotřebení těla a je pozorován úbytek hořčíku a kolagenu. K nejčastějším kloubním onemocněním patří osteoartróza. Tolik se těšíme na zasloužený odpočinek, že si ho často kvůli opakovaným návštěvám ordinací nemůžeme naplno užívat.
akuna
1: Produkty vyrábíme v Kanadě z nejkvalitnějších materiálů a bylinných extraktů.

Řešením může být prevence. Užíváním doplňků obsahujících složky, jejichž účinnost byla podložena klinickými studiemi, můžeme mnohé změnit.

Vyvinuli jsme naprosto unikátní produkt, jehož jednotlivé složky se dokonale snoubí a společně vytváří synergický efekt: seznamte se s ONYX PLUS Flexi a objevte 8 složek, tolik důležitých pro Váš aktivní život bez omezení.
 1. Studií bylo prokázáno, že nízký příjem vápníku může mít negativní vliv na zdraví. Právě ONYX PLUS Flexi obsahuje laktát glukonátovou sůl vápníku, která je nejlépe rozpustná v žaludku, v porovnání s ostatními vápenatými solemi. Tato skutečnost umožňuje nejlépe metabolizovat vápník v organismu. Nízká hladina vápníku je spojena se zvýšeným rizikem zlomenin.
 2. Hořčík je důležitým stopovým prvkem, hraje klíčovou roli v mnoha buněčných procesech a patří k nejdůležitějším prvkům v našem těle. Hořčík je důležitý pro přenos nervových vzruchů a podílí se na téměř třech stech reakcí v organismu.
 3. Vitamín D3 příznivě ovlivňuje zdraví, posiluje imunitu a je důležitou součástí v chemické reakci při ukládání vápníku a hořčíku do kostí. Dále snižuje riziko vzniku běžných i chronických onemocnění. Lékaři poukazují na skutečnost, že tento „supervitamín“ ovlivňuje celou řadu závažných nemocí, kterým dokáže předcházet. Doplňování vitamínu D3 zlepšuje pohyblivost a snižuje bolest svalů, jak dokládá studie.
 4. Hydrolyzovaný rybí kolagen nejen udržuje klouby, vazy a šlachy v dobré kondici, ale má také příznivý vliv na kvalitu pokožky. Patří k základní bílkovině v celém těle, spojuje buňky a také formuje tkáně. Podáváním kolagenu bylo na základě klinické studie zjištěno, že významně snižuje bolestivost, zvyšuje fyzické funkce a snižuje výskyt vrásek. akuna
  2: Naše produkty balíme do skla, protože se jedná o nejkvalitnější obalový materiál, který neuvolňuje žádné chemikálie.
 5. Hyaluronan sodný slouží jako lubrikant a tlumič nárazů v kloubní tekutině.
 6. Bylo zjištěno, že užíváním extraktu kadidlovníku pilovitého došlo u zkoumané skupiny lidí ke zmenšení bolestivosti a otoku kolene, při zvýšení jeho pohyblivosti.
 7. Harpagofyt ležatý tlumí bolest, má protizánětlivé účinky a urychluje hojení.
 8. Vrba bílá má příznivé účinky na zmírnění dny a revmatismu.

Výživa pro klouby, minerály pro kosti, úleva od křečí a pálení žáhy, to je ONYX PLUS Flexi.
akuna
3: Výjimečný je poměr hořčíku a vápníku, který je 2 : 1 a obsah vitamínu D3 pro maximální vstřebatelnost.
KOUPIT

(Denní dávka již od 23 Kč)

Reference zde.
Proč nemá Alveo konkurenci?


Společnost Akuna přivedla na trh, za 20 let svojí existence, široké produktové portfolio. Jeden produkt ovšem stálé zůstává pomyslnou “vlajkovou lodí”. A tím je Alveo. Naprosto unikátní harmonizační rostlinné tonikum. Nejvýstižnější je ovšem jeho označení jako “produkt s duší”. O Alveu jsme si povídali s jeho tvůrcem, Dr. Sohrabem Khoshbinem, Ph.D....

Proč nemá Alveo konkurenci? Společnost Akuna přivedla na trh, za 20 let svojí existence, široké produktové portfolio. Jeden produkt ovšem stálé zůstává pomyslnou “vlajkovou lodí”. A tím je Alveo. Naprosto unikátní harmonizační rostlinné tonikum. Nejvýstižnější je ovšem jeho označení jako “produkt s duší”. O Alveu jsme si povídali s jeho tvůrcem, Dr. Sohrabem Khoshbinem, Ph.D., který je zároveň členem Vědecké rady společnosti Akuna.
 
Někteří bylinkáři prohlašují, že kombinovat by se mělo maximálně 5 bylin, jak je to s Alveem, které jich má 26?
V bylinné terapii neexistuje žádné pevné omezení, kolik bylin můžeme kombinovat. Počet bylin na použitých rostlinných extraktů záleží pouze na tom, čeho chceme dosáhnout ve výsledném produktu. Při kombinování různých fytolátek vzniká synergický efekt, který je pro daný produkt nejdůležitější. Alveo je konečným produktem dlouhého procesu, pečlivého výběru, testování a formulování. Každá složka má svůj vlastní přínos a zároveň komunikuje s ostatními složkami pro výsledný efekt.
 
Proč bychom měli Alveo užívat?
Základ pro formulaci ALVEA vychází z tradiční čínské medicíny (TCM) a tradičních rostlinných léčivých přípravků. TCM je léčebný a regenerační systém, kde jsou předepisovány byliny, které napomáhají  obnovovat rovnováhu na protichůdných silách energie Jin a Jang. Filosofie tradiční bylinné léčby je hluboce zakořeněna ve všech kulturách po celém světě a zasahuje tisíce let do naší historie. Na základě moudrosti těchto postupů bylo Alveo pečlivě sestaveno tak, aby očistilo životně důležité orgány a zároveň působilo jako tonikum, které omladí buňky a zvýší vitalitu. Chtěli jsme vytvořit produkt s dobrým a trvalým účinkem pro náš organismus, což se nám povedlo.
 
V čem je Alveo unikátní?
Na rozdíl od jiných produktů, které jsou k dispozici na trhu, má ALVEO specifickou kombinaci použitých bylin. Specifické byliny k čištění našeho organismu byly vybrány s cílem zmírnit toxickou zátěž našich orgánů, zlepšit jejich funkci a dodat tělu energii. Další unikátní vlastností je skutečnost, že Alveo se nabízí v tekuté podobě. Na rozdíl od pilulek a kapslí je tekuté Alveo rychle vstřebatelné a látky v něm obsažené jsou pro náš organismus snadno dostupné. To vše bez větší zátěže pro naše játra.
 
Proč existují dvě příchutě Alvea? Mentolové (Alveo Mint) a hroznové (Alveo Grape).
Alveo je nabízeno ve dvou chuťových variantách - hroznového sirupu a máty. Obě chuťové verze Alvea poskytují výhody dodání energie a vitality (životní síly). Záleží jen na vaší chuťové preferenci, kterou variantu si vyberete. Alveo Mint je vynikající volbou pro lidi s cukrovkou, protože neobsahuje cukr. Olej z máty peprné je vhodný pro lidi, kteří trpí problémy trávící soustavy. Pomáhá při trávení, zmírňuje nadýmání a podporuje činnost trávících enzymů. Červená hroznová šťáva (Alveo Grape) přináší velké výhody pro činnost srdce a pro čištění krve, pomáhá udržovat správný krevní tlak a snižuje srážlivost krve.
 
Proč nemá Alveo konkurenci? Je možno užívat Alveo, když člověk bere různé léky?
Alveo může být užíváno společně s dalšími léky. Neexistují žádné známé lékové interakce. Upozorňujeme však, že Alveo se nemá užívat při imunosupresivní terapii, při transplantaci živého orgánu a při chemoterapii. Chemoterapie funguje tak, že zastaví nebo zpomalí růst nádorových buněk a oslabí imunitní systém. ALVEO ovšem posiluje imunitní systém a posiluje tělní funkce. Pro tyto čistící vlastnosti doporučujeme užívat ALVEO - 2 hodiny před nebo po užití jiných léků.
 
Jak správně užívat Alveo? Za jak dlouhou dobu, při jeho užívání, zaznamenám pozitivní změnu?
Alveo funguje nejlépe, když užijeme jednu odměrku (28 ml) v dopoledních hodinách, nejlépe hned ráno a nalačno. Pokud máte zdravotní potíže, nebo zjistíte, že máte více toxinů nastřádaných v těle, můžete si vzít další odměrku před obědem či v odpoledních hodinách. Opět nejlépe před jídlem. Za jak dlouhou dobu pocítíte, že Alveo pomáhá? To je velice individuální. První změny můžete pocítit během týdne, nebo až za několik měsíců. Záleží na vašem “toxickém zatížení”. Denní užívání Alvea urychlí detoxikaci vašeho organismu, hlavně zažívací soustavy.
 
Jak Alveo funguje a co způsobuje v lidském organismu?
Někteří jedinci mohou zažít léčebnou krizi. Tento jev je známý také jako "Herxheimerova reakce". Dochází k ní v momentě, kdy se vaše tělo snaží odstraňovat toxiny rychlejším tempem, než by byly likvidovány prostřednictvím krve nebo lymfy. Čím více toxinů se nachází ve vašem těle, tím delší bude detoxikace, či léčebná krize. Naše tělo je schopno vyloučit množství toxinů například přes kůži.
V takovém případě se mohou projevit vyrážky či akné. Mezi další příznaky přemíry toxinů v těle patří bolest hlavy, nevolnost, horečka, bolest kloubů, deprese, zácpa, svalové křeče atd. Tato fáze by měla trvat asi 2 až 3 dny a pak by se váš stav měl začít zlepšovat. Ale vše opět závisí na toxicitě. Ale nemáte se čeho bát, protože léčebná krize je zcela normální proces, se kterým se setkávají jednotlivci na své cestě k uzdravení.
 
Proč nemá Alveo konkurenci? Jakým způsobem Alveo podporuje imunitní systém?
V západním světě jsou chronické choroby zodpovědné za 7 z 10 úmrtí ročně. To lze z velké části připsat faktorům životního prostředí a naší stravě. V prevenci onemocnění se jedná hlavně o udržení zdravého životního stylu, aby se zabránilo vzniku chronických onemocnění. Zdravý životní styl je jediným dlouhodobým řešením. To je důvod, proč očištění těla od škodlivých toxinů a doplnění stravy s obsahem kvalitních živin nebylo nikdy důležitější. Alveo posiluje váš zdravý životní styl. Alveo pomůže očistit a osvěžit orgány. Tím napomůže k jejich správné funkci. To posílí imunitu, zvýší vstřebávání živin a optimalizuje celkovou pohodu.
 
Můžeme po výše uvedeném říci, že Alveo je produkt zaměřený na zpomalení efektu stárnutí a dodání energie? Naši zákazníci často uvádějí, že užíváním Alvea se jim vrátila energie a síla. Čím je to způsobeno?
Jak z výše uvedeného vyplývá, Alveo zvyšuje energii v těle. Celým tímto procesem vlastně omlazuje buňky. V podstatě zkvalitňuje Krebsův cyklus (chemický cyklus života). Tím také podporuje ostatní součásti buněk - jako například mitochondrie, které pomáhají zvyšovat energii v těle. Pro zpomalení stárnutí, Alveo čistí tělo.  Mnoho buněk se denně rozpadne a musí být nahrazeny novými. V této činnosti pomáhají mitochondrie, jakožto buněčný “motor”. Zároveň napomáhají zvyšovat množství a zdraví buněk. Alveo tedy čistí tyto buňky od toxinů a pomáhá budovat nové, zdatné a zdravé buňky. Můžeme tedy prohlásit, že se Alveo podílí na zpomalení stárnutí organismu.

Věřili byste, že i toto dokáže zelený čaj?


Přírodní látka EGCG (Epigalokatechin galát), která se v nejvyšší koncentraci nachází v zeleném čaji, může napomoci předcházet tvorbě plaků (beta-amyloidů) při Alzheimerově chorobě. Extrakty ze zeleného čaje mohou zabraňovat tvorbě beta-amyloidového plaku, který se považuje za počátek Alzheimerovy choroby a dalších neurodegenerativních poruch....

Přírodní látka EGCG (Epigalokatechin galát), která se v nejvyšší koncentraci nachází v zeleném čaji, může napomoci předcházet tvorbě plaků (beta-amyloidů) při Alzheimerově chorobě.

ZelenyCaj Extrakty ze zeleného čaje mohou zabraňovat tvorbě beta-amyloidového plaku, který se považuje za počátek Alzheimerovy choroby a dalších neurodegenerativních poruch.  Tuto skutečnost prokazují nové laboratorní výzkumy.
 
Studie publikovaná Národní Akademií Věd uvádí, že extrakt zeleného čaje a speciálně pak silný polyfenol epigalokatechin galát (EGCG), předchází tvorbě nebezpečného beta-amyloidu a dokonce rozkládá již existující nahromaděné struktury v bílkovinách.
 
Nahromadění těchto bílkovin je spojeno s Alzheimerovou chorobou a dalšími neurodegenerativními chorobami, vysvětlují výzkumní pracovníci, kteří spolupracovali na této studii.

„Mnoho lidí je touto zprávou nadšeno“ říká Dr. Mi Hee Lim z Univerzity v Michiganu, USA. Dr. Lim zjistil, že EGCG a další flavonoidy, které jsou obsaženy v přírodních produktech, jsou využívány i jako velmi silné antioxidanty.
 
Většina vědeckých studií o čaji se zaměřovala na zelený čaj, u kterého bylo popsáno mnoho účinků. Snížení rizika Alzheimerovy choroby a některých nádorových onemocnění, zlepšující se kardiovaskulární zdraví a zdraví ústní dutiny. V neposlední řadě napomáhá při snižování nadváhy.

Zelený čaj obsahuje mezi 30 až 40 % vodou extrahovatelných polyfenolů. Černý čaj obsahuje pouze 3 až 10 % těchto polyfenolů.

ZelenyCajZelený čaj přispívá k udržení dobrého zdravotního stavu. Vědecké studie prokazují, že bezpečně a bez vedlejších účinků zvyšuje rychlost fungování metabolismu. Kromě jiného obsahuje také tein, který je přírodní aminokyselinou, jež pomáhá zrelaxovat organismus a dodává pocit pohody zvýšením hladiny gama-aminomáselné kyseliny v těle.

Extrakt ze zeleného čaje, výtažek z Garcinie kambodžské a extrakt z maliny jsou obsaženy i v jednom z našich nejnovějších produktů, kterým je AkuWM Green Tea. AkuWM Green Tea je součástí unikátní řady produktů podporujících hubnutí od společnosti Akuna.

Více informací o produktu AkuWM Green Tea, včetně videa s Ing. Ivanem Machem, CSc. (prezident Aliance výživových poradců) a MUDr. Jaromírem Bertlíkem, N.D., naleznete zde:
https://akunashop.cz/Product/akuwm-green-tea

A jelikož zdraví a úspěch by měli jít ruku v ruce, nabízí společnost Akuna i jednoduchý obchodní model, díky kterému si může KAŽDÝ zlepšit kvalitu svého života.

Vaše Akuna

Zdroj:
PNAS. „Insights into antiamyloidogenic properties of the green tea extract – epigallocatechin-3-gallate toward metal- associated amyloid-β species“
Authors: Suk-Joon Hyung, Alaina S. DeToma, Jeffrey R. Brender, Sanghyun Lee, et al
Mladší díky multivitaminu?


Uživatelé multivitaminů mají biologicky mladší buňky než lidé, kteří multivitaminy neužívají. K tomuto závěru dospěly nové výzkumy ze Spojených států amerických.   Výzkumní pracovníci z Národního Institutu zdraví (NIH), v čele s Dr. Honglei Chenem, sledovali délku telomer (koncové části chromozomů). Při buněčném dělení se telomery dělí, zkracují...

Uživatelé multivitaminů mají biologicky mladší buňky než lidé, kteří multivitaminy neužívají. K tomuto závěru dospěly nové výzkumy ze Spojených států amerických.
 
Výzkumní pracovníci z Národního Institutu zdraví (NIH), v čele s Dr. Honglei Chenem, sledovali délku telomer (koncové části chromozomů). Při buněčném dělení se telomery dělí, zkracují a stárnou.Mladší díky multivitamínu
 
Stárnutí a životnost zdravých buněk jsou spojovány s tzv. mechanismem zkrácení telomerázy (enzymatický komplex), což značně omezuje buňky v jejich dělení se. Během reprodukce buněk telomery zajišťují, aby se buňky nespojily nebo nezměnily své složení. Elizabeth Blackburn, která byla průkopníkem ve studiu telomer na Kalifornské Univerzitě v San Francisku, přirovnávala telomery ke koncům tkaničky, bez kterých by se boty nedaly zavázat.

S každou reprodukcí se telomery zkrátí, až jsou zcela spotřebovány a buňky zničeny (apoptóza). Některé předcházející studie uvádějí, že telomery jsou vysoce citlivé na oxidativní stres.

Dr. Chen a jeho spolupracovníci vyzkoumali, že délka telomer může být měřítkem biologického věku a stárnutí. Zjistili, že multivitaminy mohou ovlivnit délku telomér tím, že modulují oxidativní stres a chronický zánět.

Podle výsledků uveřejněných v časopise American Journal of Clinical Nutrition, mohou být telomery u pravidelných uživatelů multivitaminových doplňků v průměru o 5,1% delší než u lidí, kteří multivitaminy neužívají.

"Pokud je nám známo, toto byla první epidemiologická studie, při níž bylo využito porovnání  multivitaminů, vzhledem k délce telomer" napsal Dr. Chen.

Dr. Chen a jeho spolupracovníci analyzovali užívání multivitaminů, příjem živin a délku telomer u 586 žen ve věku mezi 35 a 74 lety. K tomu účelu využili dotazník, který určil multivitaminové využití a příjem živin u 146 potravin.

Mladší díky multivitamínuPodle zprávy Národního Institutu zdraví (NIH), celá polovina americké populace běžně užívá doplňky stravy. Roční obrat, v tomto segmentu, se odhaduje na více než 20 miliard dolarů.

Výsledky nedávného národního průzkumu ukázaly, že 35% dospělé populace Spojených států amerických pravidelně konzumuje jeden nebo více multivitaminových produktů.
 
Multivitaminový nápoj s bylinnými extrakty má ve svém produktovém portfoliu i společnost Akuna. Tento přípravek pro posílení organismu nese název Mastervit a díky bylinným extraktům v něm obsažených, umožňuje výjimečné využití a vstřebatelnost všech vitaminů. Je určen k dennímu užívání. Obsahuje vitaminy C, B1, B2, B3, B5, B6, B9, B12, H, A a E. Za všechny byliny jmenujme Třapatku nachovou, která příznivě ovlivňuje funkci imunitního systému a to tím, že aktivuje bílé krvinky. Má protivirové a antibakteriální vlastnosti.

Více informací o produktu Mastervit objevíte zde:
https://akunashop.cz/Product/mastervit

Vaše Akuna

Zdroj: American Journal of Clinical Nutrition June 2009, Volume 89, Number 6, Pages 1857-1863, doi:10.3945/ajcn.2008.26986"Multivitamin use and telomere length in women" Authors: Q. Xu, C.G. Parks, L.A. DeRoo, R.M. Cawthon, D.P. Sandler, H. Chen

 
Kritický pokles vitamínů a minerálů v potravinách!


hovoří člen vědecké rady společnosti Akuna, Dr. Sohrab Khoshbin

hovoří člen vědecké rady společnosti Akuna, Dr. Sohrab Khoshbin

Jak podpořit buňky imunitního systému?


Zinek, jako doplněk stravy, může u seniorů podpořit funkci buněk imunitního systému, tzv. T - lymfocytů, říká nová studie.   Starší lidé s nízkou hladinou zinku během studie užívali denně 30mg zinku po dobu 3 měsíců. Po tomto čase se u nich zvýšil počet T – lymfocytů. K tomuto zjištění se došlo v rámci vědecké studie z Jean Mayer USDA Human Nutr...

Zinek, jako doplněk stravy, může u seniorů podpořit funkci buněk imunitního systému, tzv. T - lymfocytů, říká nová studie.
 
ZinekStarší lidé s nízkou hladinou zinku během studie užívali denně 30mg zinku po dobu 3 měsíců. Po tomto čase se u nich zvýšil počet T – lymfocytů. K tomuto zjištění se došlo v rámci vědecké studie z Jean Mayer USDA Human Nutrition Research Center, Bostonské Univerzity a Harvardské Lékařské fakulty.
 
Průměrná koncentrace zinku u sledovaných osob vzrostla o 16% v porovnání se skupinou, která užívala po dobu studie placebo.

V časopise American Journal of Clinical Nutrition, vědci publikovali, že pracovali s 31 seniory z domova důchodců, kteří měli nízkou hladinu zinku (méně než 70 mikrogramů/dl).
 
Výsledky jasně prokázaly, že suplementace (doplňování) 30mg zinku, zvýšila hladinu koncentrace zinku v krvi o celých 16%. Tato hladina se nezvýšila u lidí, kteří měli počáteční koncentraci nižší než 60 mikrogramů/dl.

Zvýšení koncentrace zinku bylo spojeno se zlepšením funkce tzv. T-buněk a to především z důvodu zvýšení jejich počtu.

A jaké jsou další důležité vlastnosti Zinku?

ZinekZinek posiluje imunitní systém a je tak klíčovým pro obranu organismu před infekcemi a nemocemi. Pomáhá také bojovat s nachlazením a chřipkou. Dále napomáhá hojivým procesům a podporuje hojení ran. Zinek se podílí na celé řadě metabolických aktivit. Důležitý je i jeho vliv na plodnost a reprodukci. Společnost Akuna nabízí minerál zinek ve svém unikátním produktu Aku4complex.

Více informací o produktu Aku4complex naleznete zde:
https://akunashop.cz/Product/aku-4complex

A jelikož zdraví a úspěch by měli jít ruku v ruce, nabízí společnost Akuna i jednoduchý obchodní model, díky kterému si může KAŽDÝ zlepšit kvalitu svého života.

Vaše Akuna
 
 
Zdroj: American Journal of Clinical Nutrition
doi: 10.3945/​ajcn.115.115188
Autor: J.B. Barnett, et al. 


Co opravdu dokáže zelený čaj?


Zelený čaj pomáhá při léčbě revmatoidní artritidy! Fytolátky, které jsou obsažené v zeleném čaji, se ukazují jako účinné při léčbě revmatoidní artritidy (chronický zánět). Tento protizánětlivý efekt však neměl žádný vliv na  ostatní buněčné funkce, jak dokazují američtí výzkumníci.   Fytochemikálie, epigallokatechin-3-gallát (EGCG), může být př...

Zelený čaj pomáhá při léčbě revmatoidní artritidy!

Fytolátky, které jsou obsažené v zeleném čaji, se ukazují jako účinné při léčbě revmatoidní artritidy (chronický zánět). Tento protizánětlivý efekt však neměl žádný vliv na  ostatní buněčné funkce, jak dokazují američtí výzkumníci.
 
Zelený čajFytochemikálie, epigallokatechin-3-gallát (EGCG), může být přírodní alternativou k současným lékům, které jsou používány k léčbě revmatoidní artritidy. Léčba pomocí těchto léků je drahá, imunosupresivní (snižuje imunitní reaktivitu organismu) a někdy nevhodná pro dlouhodobé užití. EGCG je složka, která se využívá v doplňcích stravy, a můžeme o ní prohlásit, že podporuje metabolismus a zrychluje spalování tuků.
 
Existuje celá řada studií, které zdůrazňují přínos EGCG pro lidské zdraví. Byly zjištěny čtyři primární polyfenoly (chemické sloučeniny obsažené v rostlinách) v čerstvých čajových lístcích a jsou to právě zmiňovaný EGCG, epigallocatechin (EGC), epikatechin gallát (ECG), a epikatechin (ES).

Zelený čaj obsahuje 30 až 40% ve vodě extrahovatelných polyfenolů, zatímco černý čaj (zelený čaj, který byl oxidován fermentací) obsahuje mezi 3 až 10%.
 
Dr. Salah-Uddin Ahmed, z washingtonské univerzity vedl tým odborníků, který měl za úkol posoudit účinnost EGCG v preklinické studii prováděné na myších, které simulovaly lidskou revmatoidní artritidu. Výzkumníci vypozorovali, že dochází ke sníženému otékání kotníků u myší, kterým byl po dobu 10 dnů podáván EGCG. Dalším významným zjištěním byla skutečnost, že protizánětlivá činnost EGCG neměla žádný vliv na jiné buněčné funkce. Část výzkumu, která hodnotila účinek EGCG na bílkoviny související s osteoartritidou, identifikovala nové cíle a to, že EGCG může být silný ochranný prostředek při osteoartróze.
 
Zelený čajExtrakt ze zeleného čaje, výtažek z Garcinie kambodžské a extrakt z maliny jsou obsaženy i v jednom z našich nejnovějších produktů, kterým je AkuWM Green Tea. Zelený čaj přispívá k udržení dobrého zdravotního stavu. Vědecké studie prokazují, že bezpečně a bez vedlejších účinků zvyšuje rychlost fungování metabolismu. Kromě jiného obsahuje také tein, který je přírodní aminokyselinou, jež pomáhá zrelaxovat organismus a dodává pocit pohody zvýšením hladiny gama-aminomáselné kyseliny v těle. AkuWM Green Tea je součástí unikátní řady produktů podporujících hubnutí od společnosti Akuna.
Nalaďte se na zelenou čajovou vlnu a zhubněte.
 
Více informací o produktu AkuWM Green Tea, včetně videa s Ing. Ivanem Machem, CSc. (prezident Aliance výživových poradců) a MUDr. Jaromírem Bertlíkem, N.D., naleznete zde: https://akunashop.cz/Product/akuwm-green-tea
 
Hledáte trendy produkty té nejvyšší kvality? Toužíte po seberealizaci? Je Vaším snem vybudovat svůj prosperující podnik? Tak právě Vám přináší společnost Akuna dostupný, připravený a prověřený obchodní model.


Vaše Akuna

Zdroj: 
Arthritis & Rheumatology
Published online ahead of print, DOI: 10.1002/art.39447
“Regulation of Transforming Growth Factor β–Activated Kinase Activation by Epigallocatechin-3-Gallate in Rheumatoid Arthritis Synovial Fibroblasts: Suppression of K63-Linked Autoubiquitination of Tumor Necrosis Factor Receptor–Associated Factor 6.”
Authors: Anil K. Singh, Sadiq Umar, Sharayah Riegsecker, Mukesh Chourasia and Salahuddin Ahmed 


Potřebujete zlepšit paměť a výkon?


Studie dokazuje, že hroznová šťáva Concord může zlepšit paměť i výkon. Každodenní užívání hroznové šťávy Concord (název odrůdy - pozn. redakce), po dobu tří měsíců, může zvýšit prostorovou paměť a zlepšit jízdní výkony u pracujících matek. K tomuto závěru dospěli vědci v nově zveřejněné studii. Vědci z Univerzity v Leedsu ve Velké Británii, Quad ...

Studie dokazuje, že hroznová šťáva Concord může zlepšit paměť i výkon.

Každodenní užívání hroznové šťávy Concord (název odrůdy - pozn. redakce), po dobu tří měsíců, může zvýšit prostorovou paměť a zlepšit jízdní výkony u pracujících matek. K tomuto závěru dospěli vědci v nově zveřejněné studii.

Vědci z Univerzity v Leedsu ve Velké Británii, Quad Consultancy BV v Holandsku, a amerického Welch Foods Inc. přišli s tvrzením, že po pravidelném užívání hroznové šťávy se u žen vyskytuje významné zlepšení při plnění každodenních úkolů, jako je např. řízení vozidla.
 
Hroznová šťáva
Vědci v časopise American Journal of Clinical Nutrition uvedli: "Předchozí výzkumy, které prokázaly výhody hroznové šťávy Concord, byly prováděny výhradně u starších osob, které trpěly mírnou poruchou poznávání. Jedná se tedy o první studii, která měla prokázat výhody hroznové šťávy Concord u zdravých dospělých osob středního věku.
 
Studii vedl Louise Dey, profesor výživy na Univerzitě v Leedsu. Do studie bylo zahrnuto 25 zdravých žen, matek středního věku, mezi 40 až 50 lety. Ženy byly náhodně rozděleny a užívaly 355ml hroznové šťávy každý den. Šťáva byla podávána souběžně s placebem po dobu tří měsíců. Hroznová šťáva obsahovala denní dávku 777mg polyfenolů.
 
Výsledky dokázaly, že spotřeba hroznové šťávy byla spojena s významným zlepšením prostorové paměti ve srovnání s placebem.

Výzkumníci zaznamenali i zlepšení reakčních časů během zkušebních jízd. "Pozorované účinky by vysvětlovaly snížení brzdné dráhy cca o 11 metrů, při rychlostech 64-96 km/h, což je důležitá bezpečnostní výhoda," poznamenali vědci. "To znamená, že dlouhodobé užívání hroznové šťávy Concord má pozitivní vliv na výsledky při plnění každodenních úkolů."
 
Jednou z příchutí harmonizačního rostlinného tonika Alveo je i hroznová šťáva. Tou druhou, vhodnou zejména pro diabetiky, je příchuť máty peprné. Při sestavování receptury se vycházelo z principů tradiční čínské medicíny, při využití moderní techniky ke zvýšení účinnosti produktu. Alveo obsahuje směs extraktů z 26 rostlin a působí komplexně. Jeho unikátnost spočívá v kombinaci jednotlivých složek, které se vzájemně doplňují a potencují, čímž je dosaženo optimálního efektu na ochranu a podporu zdraví celého organismu. Pravidelným užíváním Alvea získává organismus přirozenou rovnováhu.
 Hroznová šťáva
Obsáhlejší informace o tomto unikátním produktu Alveo naleznete zde:
https://akunashop.cz/Product/alveo-grape
 
A jelikož zdraví a úspěch by měli jít ruku v ruce, nabízí společnost Akuna i jednoduchý obchodní model, díky kterému si může KAŽDÝ zlepšit kvalitu svého života.


Vaše Akuna
 
Zdroj:
American Journal of Clinical Nutrition
"Concord grape juice, cognitive function, and driving performance: a 12-wk, placebo-controlled, randomized crossover trial in mothers of preteen children“
Autoři: D. J. Lamport, et al.Zajímá Vás, jak na zvýšený cholesterol?


Probiotika a jejich nově objevená funkce! Díky portálu www.svetakuny.cz se zaměříme na probiotika a budeme poznávat funkci a účinnost jednotlivých bakteriálních kmenů. Existuje velké množství různých vědeckých studií, které nám pomohou pochopit nutnost každodenního užívání probiotik.   V roce 2014 byla provedena studie s názvem “Vliv probiotik ...

Probiotika a jejich nově objevená funkce!

Díky portálu www.svetakuny.cz se zaměříme na probiotika a budeme poznávat funkci a účinnost jednotlivých bakteriálních kmenů. Existuje velké množství různých vědeckých studií, které nám pomohou pochopit nutnost každodenního užívání probiotik.
 
V roce 2014 byla provedena studie s názvem “Vliv probiotik na biomarkery kardiovaskulárního onemocnění: důsledky pro zdravou výživu srdce”.

Cholesterol

Studie posoudila klinické zkoušky, které se zabývaly vlivem probiotik na hladinu cholesterolu. Tyto klinické zkoušky byly prováděné na dospělé populaci. Bylo provedeno celkem 8 studií používajících probiotické kapsle. Jedna ze studií se zaměřila výhradně na Low-Density Lipoprotein cholesterol (LDL-C), jelikož tento cholesterol je klíčový pro snížení rizika vzniku srdečních chorob.
 
Do této studie se zapojilo 32 hypercholesterolemiků. Při zkouškách bylo použito probiotického kmene Lactobacillus acidophilus. Celý výzkum trval dvanáct týdnů a prokázal snížení hladiny LDL-C cholesterolu průměrně o 11,44% ve srovnání se vstupní kontrolou.
 
Druhá podobná studie byla provedena ve Španělsku, kde došlo k využití probiotického kmene Lactobacyllus plantarum. Při denním užívání jedné probiotické kapsle došlo, po 12 týdnech, k poklesu hladiny cholesterolu o 8,8%.
 
Jaký tedy můžeme vyvodit závěr z provedených zkoušek? Probiotické bakterie, kromě mnoha jiných důležitých činností a funkcí, napomáhají našemu organismu snižovat LDL-C cholesterol.

Tyto dvě zmíněné probiotické bakterie se nacházejí i v našem unikátním produktu AkuPro.

AkuPro obsahuje celkem 13 probiotických kmenů, z nichž nejznámější jsou z rodu Lactobacillus a bifidobacterium. Celkový obsah probiotik v jedné kapsli je 20 miliard! Probiotické bakterie obsažené v produktu AkuPro napomáhají udržovat přirozené a zdravé střevní prostředí. Aktivní látky v něm obsažené, zvyšují populaci buněk, které jsou schopny bojovat s patogeny a podporují tak přirozenou obranyschopnost našeho organismu.
 
Cholesterol
Více informací o unikátním produktu AkuPro a video s MUDr. Jaromírem Bertlíkem, N.D. naleznete zde:
https://akunashop.cz/Product/akupro

Hledáte trendy produkty té nejvyšší kvality? Toužíte po seberealizaci? Je Vaším snem vybudovat svůj prosperující podnik? Tak právě Vám přináší společnost Akuna dostupný, připravený a prověřený obchodní model.Vaše Akuna

Zdroje:
DiRienzo, D.B. (2014) Vliv probiotik na biomarkery kardiovaskulárního onemocnění: důsledky pro zdravou výživu srdce. Výživa Recenze 72: 18-29.


Jak zlepšit hybnost kloubů


Zajímá Vás, co všechno dokáže Růže šípková? Nová studie z Dánska hovoří o skutečnosti, že prášek z Růže šípkové může zlepšovat biomechaniku kolenního kloubu. Každodenní užívání šípkového prášku dokáže zlepšit chůzi u osob, které s ní mají problémy. „Jedná se o první studii posouzení účinnosti Růže šípkové na biomechaniku kolenního kloubu při chůz...

Zajímá Vás, co všechno dokáže Růže šípková?

Nová studie z Dánska hovoří o skutečnosti, že prášek z Růže šípkové může zlepšovat biomechaniku kolenního kloubu. Každodenní užívání šípkového prášku dokáže zlepšit chůzi u osob, které s ní mají problémy.klouby

„Jedná se o první studii posouzení účinnosti Růže šípkové na biomechaniku kolenního kloubu při chůzi“ uvedli výzkumní pracovníci z oddělení revmatologie, kodaňské fakultní nemocnice v Bispebjerg-Frederiksberg.

Při výzkumu byl použit speciální prášek připravený z Růže šípkové.
Dánští vědci do výzkumu přijali 100 dospělých osob trpících omezením chůze, které bylo způsobeno problémy s koleny. Průměrný věk zkoumaných členů skupiny byl 67 let. Účastníci studie byli náhodně rozděleni do dvou skupin, z nichž první užívala po dobu 3 měsíců placebo a druhá doplňky stravy obsahující šípek.

Studii dokončilo 94 osob a bylo dokázáno, že významná zlepšení související s koleny zaznamenala skupina, která užívala doplňky stravy obsahující Růži šípkovou.

V této „šípkové“ skupině se objevila i zvýšená ohebnost kolenního kloubu oproti „placebo“ skupině.
 „Tyto výsledky potvrzují předchozí studie nutričních látek obsažených v Růži šípkové“ uvedli příslušní vědci.
 

KloubyO unikátních vlastnostech Růže šípkové věděli již staří Římané, kteří ji hojně využívali. A právě kvůli této jedinečnosti se ji rozhodl Dr. Sohrab Khoshbin zařadit do receptury nenahraditelného zdroje životní energie, kterým je ALVEO.

Více informací o ALVEO, harmonizačním rostlinném toniku, které obsahuje směs extraktů z 26 rostlin, naleznete v následujícím odkaze: https://akunashop.cz/Product/alveo-grape

A jelikož zdraví a úspěch by měli jít ruku v ruce, nabízí společnost Akuna i jednoduchý obchodní model, díky kterému si může KAŽDÝ zlepšit kvalitu svého života.

Vaše Akuna

Zdroj:
 1. Gait & Posture - “Improved gait in persons with knee related mobility limitations by a rosehip food supplement: A randomized, double-blind, placebo-controlled trial”
  Authors: E. Ginnerup-Nielsen, R. Christensen, H. Bliddal, G. Zangger, L. Hansen, M. Henriksen

Víte, co je metabolický syndrom?


Metabolický syndrom je odborný termín, který zahrnuje rizikové faktory nebo nemoci, které se vyskytují společně a často vedou k předčasným komplikacím zdravotního stavu. Syndrom vede v důsledku ke komplikacím oběhového systému, jako je ateroskleróza, infarkt myokardu, mozková mrtvice. Dále vede k rozvoji diabetu II. typu. Velkým nebezpečím metaboli...

Metabolický syndrom je odborný termín, který zahrnuje rizikové faktory nebo nemoci, které se vyskytují společně a často vedou k předčasným komplikacím zdravotního stavu. Syndrom vede v důsledku ke komplikacím oběhového systému, jako je ateroskleróza, infarkt myokardu, mozková mrtvice. Dále vede k rozvoji diabetu II. typu. Velkým nebezpečím metabolického syndromu je skutečnost, že se člověk necítí nemocný, jelikož ho žádný faktor neomezuje v běžném životě. Vyvíjí se u jedinců s genetickou predispozicí při nevhodném životním stylu.

V roce 2008 byla zveřejněna studie „Metabolic Syndrome Pandemic, ve které se dočtete o odhadu, že přibližně čtvrtina dospělé evropské populace trpí tímto syndromem.

Nově zveřejněná studie uvádí, že riziko vzniku metabolického syndromu dokáží snížit vápník a hořčík. K tomuto závěru došli výzkumníci z Case Western Reserve University v USA, kteří testovali 9 148 dospělých osob. Tato studie je první, která se zabývá kombinací obou minerálů a jejich vlivem na metabolický syndrom. Doposud zveřejněné studie je zkoumaly pouze jednotlivě.

Dostatečný příjem vápníku a hořčíku je pro člověka nezbytný, protože organismus potřebuje tyto minerály pro svoji správnou funkci. Oba minerály jsou obsaženy v produktu Onyx Plus Flexi. Jedná se o tekutý multiminerál s bylinnými extrakty, který kromě vápníku a hořčíku obsahuje také zinek, fosfor, mangan, selen, sodík, draslík, chrom či vitamín D3.

Onyx Plus Flexi je komplexní řešení jak udržovat a doplňovat minerální prvky pomocí efektivní a tekuté formy s jedinečnou vstřebatelností.

Více informací o produktu Onyx Plus Flexi získáte na https://akunashop.cz/Product/onyx-plus-flexi.

Hledáte trendy produkty té nejvyšší kvality? Toužíte po seberealizaci? Je Vaším snem vybudovat svůj prosperující podnik? Tak právě Vám přináší společnost Akuna dostupný, připravený a prověřený obchodní model.Vaše Akuna

 

Zdroj:
 1. Source: British Journal of Nutrition, Published online ahead of print, doi:10.1017/S0007114515002482. “Dietary intake of calcium and magnesium and the metabolic syndrome in the National Health and Nutrition Examination (NHANES) 2001–2010 data” Authors: L. Moore-Schiltz, J. M. Albert, M. E. Singer, J. Swain and N. L. Nock